שלום ,

 

שלום אורח/ת,

 
Click Pharm
 
קופונים
 
הרשמה לניוזלטר
 
ליייף סטייל

תיתכן שונות במחירי המוצר לפני

הנחה בין חנויות הרשת ולפיכך,

מקום בו לא מוצג מחיר לפני הנחה -

יוצג המחיר על המוצר/בסמוך לו בכל 

אחת מחנויות הרשת

להתאים את הסבון לעור הפנים

עור הפנים הוא חלון הראווה שלנו כלפי העולם. מה השיטות היעילות לנקות אותו, ואיך בדיוק להתאים את סוג העור למוצר אותו אתם רוכשים. מדריך

 

ניקוי עור הפנים היא אחת הפעולות החשובות בשגרת הטיפוח שלנו. מטרת הניקוי היא הרחקת הלכלוך המצטבר מהעור: חלקיקי אבק, חול, פיח, שאריות של חומרים קוסמטיים ותכשירי איפור, חלב המופרש דרך קבע מהעור, זיעה, תאים מתים וחיידקים הנמצאים על פני העור. הבעיה מתעוררת כאשר הניקוי נעשה באמצעות חומרים לא מתאימים - אז עלול להיגרם לעור נזק בלתי הפיך

  
עור נקי אפשר להשיג רק אם באמת מקפידים על ניקיון התאים. כאשר עור הפנים נקי, חומרי הטיפוח חודרים אליו טוב יותר ומונעים את האצת הזדקנותו. הניקוי בערב נועד בעיקר להסרת איפור, לכלוך ושמנוניות, ואילו הניקוי בבוקר נועד להעניק תחושת רעננות וניקיון לקראת היום החדש ולפני הנחת הסרום וקרם היום. 
 

אפשרויות הניקוי הקיימות

רבים טועים לחשוב כי ניקוי עור הפנים הוא פעולה אגבית, כשבפועל זו אחת הפעולות החשובות שיעזרו לעור שלכם להיראות טוב לאורך זמן. יש 3  דרכים עיקריות לניקוי עור פנים. 
 
שטיפה במים. העור חשוף לזיהום אוויר, לכלוך ושאריות איפור המתערבבים ובהשפעת קרני השמש מייצרים רעלים ורדיקלים חופשיים. הרעלים חודרים לעומק העור, מתפשטים בו ומשתקים את מערכות ההגנה וטיהור הרעלים של העור. בצורה כזו הלכלוך המצטבר שוקע בתוך השכבה השומנית המכסה את עור הפנים. שטיפה במים היא אולי מרעננת אבל המים לבדם לא מספיקים לניקוי אמיתי כי חומרי הניקוי צריכים להיות בעלי יכולת להמיס ולהרחיק את השכבה השומנית של העור. 
 
שימוש במגבונים לחים. המגבונים מכילים דטרגנט המסיר לכלוך, אך גם פוגם בשכבת השמנוניות הטבעית החיונית לעור. לכן, גם אם משתמשים במגבוני ניקוי, יש לשטוף אחריהם את הפנים במים.
 
סבוני ניקוי לפנים. סבונים המכילים את ה- PH הנכון הם הדרך הטובה ביותר לניקוי האופטימלי של עור הפנים. לדברי סורין הרשקוביץ, הכימאית הראשית בחברת 'חלאבין', התכשירים לניקוי הפנים מכילים ברובם דטרגנט (אחד או תערובת של כמה דטרגנטים) וגם מרכיבים צמחיים להגנה מפני רדיקלים חופשיים ונזקי הסביבה.
 
המרכיבים הצמחיים מעשירים את העור בלחות והרכות (למשל תמציות הממליס, אלוורה ,תה לבן, ג'ינסנג ,פרופוליס ,מלפפון). בנוסף מכילים הסבונים מינרלים וויטמינים (למשל ,A,C,E,פרו ויטמין B5) ונוגדי חמצון. "כל אלה שומרים על בריאות העור ומעודדים את התחדשות התאים".

 

 העור חשוף לזיהום אוויר, לכלוך ושאריות איפור (shutterstock)


בחירת הסבון המתאים

הסבון הקלאסי הוא כאמור, תרכובת המכילה שומן ובסיס (אלקאלי) היוצרים חומצת מלח שומנית בעלת יכולת ניקוי (דטרגנט):
 
יש  3 סוגים עיקריים של סבונים:
• סבונים המורכבים ממלחים בסיסיים של חומצות שומן PH 9-10
• מלחים בסיסיים של חומצות שומן אליהם נוספו חומרי פעילים נוספים לשיפור יכולת הניקוי. PH 9-10
• סינדנט (קיצור של סינטטיק דטרגנט) חומרים סינתטיים המכילים פחות מ% 10 סבון עם PH 5.5-7.
 
בניקוי פנים מומלץ להיזהר מסבון אגרסיבי מדי, דרגת החומציות של הסבון צריכה להיות ‭5.5‬ עד 6 כדי לא לייבש את העור יתר על המידה. הסבון הנכון הוא זה שאחרי השימוש בו העור מרגיש נקי: לא שמנוני מדי, לא מתוח מדי ולא שורף.
 
הקצף שבסבון מנתק שאריות לכלוך, איפור, שמנים ושומנים ממקום אחיזתם, ממיס אותם ומאפשר את שטיפתם במים, אך במקביל הוא גם ממיס את שכבת ההגנה השמנונית של העור, ולכן מגביר את היובש.  לכן החומצות יעילות כאשר הן משולבות בתכשירי ההזנה ולא בתכשירי הניקוי, שכן אז הן חודרות אל תוך שכבות העור.


התאמה על פי סוג העור

 איריס אגיב, מנהלת ההדרכה במותג 'איב סן לורן' מסבירה כי הדבר החשוב ביותר הוא להתאים את חומר הניקוי לסוג העור:
 
• עור שמן: חומר ניקוי לסוג עור כזה חשוב שיכיל חומרים המווסתים את פעילות בלוטת החלב, מרכיבים הסופחים עודף סבון – שומניות ומעניקים מראה מט, כמו גם חומרים אנטי בקטריאליים למניעת זיהומים ודלקות, חומרים לחיטוי העור ולכיווץ נקבוביות.
 
• עור יבש: חומר הניקוי לעור כזה צריך להכיל מרכיבים מלחחים ומזינים, חומרים לריכוך החלקה וגמישות העור, כגון: דבש, תמצית שקדים ושמני דגנים.
 
• עור רגיל/מעורב: חומר הניקוי בסוג כזה של העור צריך להכיל מרכיבים עדינים מרכיבי לחות זוהר וחיוניות. "חשוב לנקות אותו בתכשירים המכילים חומצת אלפא הידרוקסי שיעילים להפחית את השומן: החומצה מסירה את התאים המתים בעור באזורים היבשים ומאזנת את בלוטות החלב באזור ה-T. ", מסבירה גלי פלטינוב קוסמטיקאית מחברת "כריסטינה".
 

אבחון סוג העור

1.  עור שמן
נוטה לפתח נגעים של אקנה: פקקי חלב שחורים או לבנים. היתרון - מזדקן פחות מסוגי עור אחרים.
 
2. עור עם סבוריאה 
 עור עם סבוריאה הוא עור עם קשקשת המופיעה בדרך כלל על רקע עור אדמומי. סבוריאה היא דלקת, וכדי לא להחמיר אותה יש לנקות את הפנים רק בחומרים מתאימים.  
 
3. עור בוגר ויבש 
 עור מקומט מאוד, שזקוק חומרי הזנה עשירים מאוד. רצוי לנקות אותו בחומרים מאוד עדינים.
 
4.  עור רגיש או עם קופרוז
סוג עור זה יכול להיות דק ועדין, אדמומי או נוטה להסמיק. אסור לחמם סוג עור עם קופרוז, אסור לרככו באמצעות אדים, בנוסף גם לא מומלץ לנקות אותו עם פילינג.
 
5. עור נורמלי
ללא נטייה ליובש או שמנוניות עד גיל 25. עור מאוזן ואחיד, כלומר ללא פצעים או נטייה ליובש, עור שאינו שמן או יבש במיוחד.  
 
6. עור יבש עד נורמלי  - עור מעורב
עור חסר לחות טבעית בעל נטייה לקמטים, גירוי או רגישות - פעמים רבות עור יבש נוצר כתוצאה מפעילות נמוכה ולא מספקת של בלוטות החלב בעור. במצב כזה העור אינו מייצר באופן טבעי את השמן הטבעי הנחוץ כדי לשמור עליו גמיש ורך. ניתן לזהות עור יבש כעור שנוטה להתקמט או להתקלף, ולגרד בתקופות של מתח נפשי.
 
גלי פלטינוב, קוסמטיקאית מחברת 'כריסטינה' מסבירה כיצד לזהות עור מעורב: "עור מעורב הוא שמנוני במקצת באזור ה-T (מצח, אף, סנטר) ויבש במקצת באזורים אחרים של הפנים. באזור ה-T עלולים להופיע פצעונים או רק תחושת שמנוניות, זה תלוי בהורמונים, בהרגלי האכילה ולעתים בשינוי מזג האוויר. יש לשים ממחטת נייר על הפנים כשעתיים אחרי שניקיתם אותן ולהדק בעדינות על העור. להתבונן על הממחטה מול האור אם יש כתמים שומניים רק במרכז סימן שיש לכם עור מעורב". 


המוצרים שיעזרו לשמור על עור נקי

שירלי קטרון, רוקחת סופר- פארם מסבירה כי הבחירה צריכה להיעשות על פי ההתאמה וגם על פי ההשפעה על העור. "חשוב שהמוצרים לא יזיקו לעור בשום דרך ושלא יגרמו לכוויות, אדמומיות או גרד". היא מוסיפה כי שתייה ותזונה יכולים להשפיע גם הם על מצב העור. "שתיית מים יכולה לתרום למראה עור זוהר יותר, ובניגוד, מאכלים שמנים יכולים להזיק מאוד לעור".
 
• סבון הג'ל של - LA ROCHE POSAY לה רוש פוזה. חלק מסדרה מיוחדת לשיפור מראה העור, מתאימה גם למי שסובל מאקנה או מנקבוביות סתומות.
 
• סבון הפנים של קליניק. סבון נטול ריח, מגיע באריזה סופר נוחה עם משאבה ומספיק לזמן רב. 
 
• סבון נוזלי לפנים בהתאמה לסוג העור יבש/רגיל/שמן של קליניק - Facial Soap מוצק.
 
• מוס מקציף של לנקום. סבון נעים מאוד, אבל עלול להשאיר תחושה "פלסטיקית" על העור.
 
• סבון פנים של לייף. מתאים לרוב סוגי העור, משאיר הרגשה נעימה על העור.
 
•  SOOTHING CLEANSING OIL של בובי בראון שמן להרגעה וניקוי עור הפנים.
 
• לקטופיל של כצט. תחליב סבון טיפולי לעור עדין, יבש ומגורה. לא מומלץ לשימוש בעור שמן.
 
• סבון פנים של דאב. סבון נטול ריח המתאים לרוב סוגי העור
 
• מוצרי ניקוי פנים של אסתי לאודר:
 
1. קולקציית SOFT CLEAN- לעור יבש
 
2. קולקציית PERFECTLY CLEAN- לעור רגיל/ מעורב
 
3. קולקציית SPARKLING CLEAN- לעור שמנוני 
 


ומה עם הגברים?

דפנה קינקס מנהלת ההדרכה של קליניק מסבירה: "עור הפנים של הגבר קשה יותר ועבה יותר (עור הגבר עבה ב-25% מעור האישה ולכן הוא עמיד יותר) אי לכך, הגבר זקוק לרמת טיפול שונה משל האישה.
 
"עור הגבר שמן יותר מעור האישה בגין הטסטוסטרון (הורמון המין הגברי), עשיר יותר בסיבי אלסטין וקולגן ולכן הינו אלסטי ומוצק יותר. לכן, למרבית הגברים יש פחות קמטוטים אך יותר קמטים עמוקים. כמו כן, נשים יכולות להסתיר פגמים עם מייק-אפ, מה שרוב הגברים מתקשים ולכן חשוב לשמור ולטפח את עור הפנים".
 
הרשקוביץ מוסיפה: "גם גברים כמו נשים סובלים מבעיות של עור שמן, פצעונים, קמטים, כתמים, עור יבש וכמובן אקנה. עור הפנים של הגבר אף הוא חשוף לנזקי השמש, לרדיקלים חופשיים ולתהליכי חמצון אחרים המאיצים את תהליכי ההזדקנות", מסבירה הרשקוביץ.
 
היא מוסיפה כי בעור הגבר יש יותר נימי דם נראים לעין וצפיפותם גדולה יותר ועורם מתאפיין בבעיות הנובעות כתוצאה מגילוח בכלל ומגילוח לא נכון בפרט: חתכים, גירויים בעור, גרד, עור מדמם, שערות הנשארות תחת העור ועוד".
 
לדבריה, אין הבדל בין תכשירי הניקוי המיועדים לגברים. גבר יכול להשתמש באותם המוצרים בהם משתמשות הנשים, כמובן בהתאמה לסוג העור.
 

 

פקד cntrOutbrain
 
המייל נשלח בהצלחה
קרתה תקלה בשליחת המייל
המחירים בתוקף עד התאריך המצויין בכל מבצע או עד גמר המלאי, המוקדם מביניהם. הרשת שומרת לעצמה את הזכות להגביל את כמות הקנייה. אין כפל הטבות.
תיתכן שונות במחירי המוצר לפני הנחה בין חנויות הרשת ולפיכך, מקום בו לא מוצג מחיר לפני הנחה - יוצג המחיר על המוצר/בסמוך לו בכל אחת מחנויות הרשת.
5
למי לשלוח מייל:
תוכן ההודעה:
פרטי השולח:
למי לשלוח מייל:
קוד אימות:

אימייל לא חוקי
נא למלא קוד אימות
זיהוי קוד אימות נכשל
אימייל לא חוקי
נא למלא קוד אימות
 
 

יש לך חשבון פייסבוק? ניתן להירשם בקליק אחד. אחרת, מלא/י את הפרטים הבאים

יש לכם חשבון פייסבוק? השתמשו בו כדי להירשם לאתר

התחבר דרך פייסבוק
יש להזין מינימום 6 תווים מאותיות באנגלית או ספרות בלבד מייל לא חוקי שם פרטי לא חוקי (2 תווים ומעלה) נא להזין שם משפחה

סופר-פארם אישי - בסימון הקוביה הינך מסכימ/ה לקבל עדכונים באמצעות הדואר, הטלפון הסלולר והדיוור האלקטרוני על מבצעים וקופונים בסופר-פארם אשר הותאמו לך אישית בהתבסס על הרגלי הקניה והקניות הקודמות שלך ברשת סופר-פארם. לשם כך את/ה מסכימ/ה כי נשתמש גם במידע על כל הרכישות בסופר-פארם שתבצע/י מפעם לפעם באותם אמצעי התשלום בהם השתמשת במימוש המבצעים והקופונים. בנוסף, מפעם לפעם נשלח עדכונים והצעות כלליות. ההצטרפות לשירות הינה בחינם.

כתובת המייל שהזנת לא קיימת

המייל נשלח בהצלחה!

הקליק/י על הקישור במייל על מנת לאפס את סיסמתך.

יש להזין מינימום 6 
תווים בשדה סיסמה, 
אותיות באנגלית או ספרות בלבד

מייל לא חוקי

שם המשתמש או הסיסמה שגויים.

לכניסה אנא מלא/י את פרטיך מחדש.

קיימת בעיית התחברות אנא נסה/י מאוחר יותר
קרתה תקלה באיפוס הסיסמה אנא נסה/י מאוחר יותר

 הדוא"ל אינו רשום במערכת

הינך רשום/ה בפייסבוק אך לא במערכת סופר-פארם, אנא אשר/י מעבר לרישום פרטיך באתר
קרתה תקלה ברישום
אנא בדוק שאין חסימה של הדפדפן לפופאפים

הנך רשום/ה במערכת