שלום ,

 

שלום אורח/ת,

 
Click Pharm
 
קופונים
 
הרשמה לניוזלטר
 
ליייף סטייל

תיתכן שונות במחירי המוצר לפני

הנחה בין חנויות הרשת ולפיכך,

מקום בו לא מוצג מחיר לפני הנחה -

יוצג המחיר על המוצר/בסמוך לו בכל 

אחת מחנויות הרשת

להעלים את הכתמים מהפנים

 

החורף הוא התקופה האידאלית לטיפול בפיגמנטציה לצד מוצרים קוסמטים שנועדו לכסות או להבהיר את שינויי הצבע בעור יש גם אפשרות רפואית לטיפול עמוק יותר איריס כהן, רוקחת אחראית של רשת הסופר פארם מסבירה מה ההבדלים ולמה החורף מושלם למי שרוצה להתחיל טיפול החורף הוא התקופה האידאלית לטיפול בפיגמנטציה. לצד מוצרים קוסמטים שנועדו לכסות או להבהיר את שינויי הצבע בעור, יש גם אפשרות רפואית לטיפול עמוק יותר – ואפילו ללא מרשם. איריס כהן, רוקחת אחראית של רשת סופר- פארם, מסבירה מה ההבדלים בין הטיפולים ולמה עכשיו זה הזמן להתחיל.

 

מאת: דנה פלג   פורסם במקור: אתר און לייף

 

 

 

פיגמנטציה הם כתמים על העור הנוצרים כתוצאה משינויים של פגמנטים. הם יכולים להופיע על הפנים, הידיים, הרגליים, הגב, החזה, מפשעה ועוד.
למרות מה שנהוג לחשוב, לא רק אצל נשים אפשר לראות כתמי פיגמנטציה אולם בעוד שגברים חיים עם השינוי בצבע העור פחות או יותר בשלום, נשים רבות, במיוחד אחרי או במהלך הריון ובגלאי 50 + מחפשות פתרון קוסמטי או רפואי לאותם כתמי צבע מטרידים, והמטרידים ביותר הם אלה שעל עור הפנים.
"מדובר למעשה בסוג של קלקול של העור, מסבירה איריס כהן, רוקחת אחראית של רשת הסופר פארם, הפיגמנט שאחראי על צבע העור נקרא מלנין פגיעה בו מסיבות שונות ומגוונות גורמת לשינוי צבע העור בנקודות, מרקמים או שטחים על פני הגוף.
חלק מהכתמים נעלמים במשך הזמן, במיוחד במקרים של הריון אבל לא בהכרח, חלק מהכתמים לא נעלמים גם בחלוף הזמן."

 

 

שמש, שמש, שמש וגנטיקה

ישנם לא מעט סיבות שגורמות לשינויים בצבע העור, "סיבות שונות שחלקן ידועות וחלקן לא עלולות לגרום לפגיעה במלנין, מסבירה כהן, אבל ברור וידוע כי חשיפה לקרני השמש היא הגורם הראשי והעקרי ליצרת פיגמנטציה, במיוחד בגיל מבוגר יותר."
עד היום מצאה הקהילה המדעית מספר גורמים לכתמי הצבע, לצד החשיפה לשמש שעלולה לגרום לשינויי הצבע בעור כך גם תזונה, קרמים ו/או תרופות, טיפולים שגורמים לגירוי בעור, חוסר איזון הורמונלי, בעיות בבלוטת התריס, הריון, מחלות שונות וגנטיקה  כל אלה ועוד יכולים לגרום להופעת הכתמים הלא רצויים.
לרוב מדובר בכתמים קוסמטים ללא כל השפעה בריאותית רפואית. אולם חשוב מאוד כאשר מבקשים לבחון את הכתמים ולבחור דרך טיפול להתייעץ בראש ובראשונה עם רופא עור ממוחה שיאשר שאכן מדובר בקוסמטיקה ואין כל סכנה רפואית, בריאותית ממשית.

 

 

קוסמטיקה לצד תכשירים רפואיים

לאישה או לגבר המבקשים להעלים את כתמי הצבע יש מבחר רב של אפשרויות, קרמים, מסכות וטיפולים שנועדו להעלים את שינויי הצבע, חלקם מצויים על מדפי מוצרי הקוסמטיקה, חלק באזור בית המרקחת, אחרים במרשם רופא ויש גם לא מעט אופציות של טיפולים במכוני טיפוח ובתי חולים.
"ההבדל בין המוצרים השונים, מסבירה כהן, הוא ברמת החדירה של המוצר לשכבות העור. בעוד שמוצרי הקוסמטיקה נשארים בשכבות העליונות של העור הטיפולים הרפואיים חודרים כבר לשכבות עמוקות יותר.
לעיתים מספיק טיפול במוצר קוסמטי שמטשטש את קוי הכתם, אולם לעיתים יש צורך במוצר שחודר עמוק יותר."
בעוד שלכמעט כל חברה קוסמטית יש מוצרים המיועדים לטיפול, הבהרה או כיסוי של כתמי פיגמנטציה, בבית המרקחת תוכלו למצוא מוצר יחיד אותו ניתן לרכוש ללא מרשם רופא שמעניק טיפול עמוק יותר.
"כשאישה מגיעה אלי, מספרת כהן, היא בדרך כלל כבר ניסתה את המוצרים הקוסמטים ללא הצלחה.

 


מה שאני יכולה למעשה להציע לה הוא מוצר שנקרא, אזומד, שמבצע קילוף עדין של העור, מדובר במוצר שניתן לרכוש אותו ללא מרשם רופא. הוא קיים בשני מינונים, 2% ו 4% והחורף זה הזמן המומלץ לבצע את הטיפול בו.
וזה כמובן בגלל השמש. שכן כאשר עושים טיפול לכתמי פיגמנטציה חשוב מאוד מאוד לא להחשף לשמש.
במידה ואותה אישה שמגיעה אלי כבר ניסתה את האיזומד לטיפול של כחודשיים , אני ממליצה לה ללכת לרופא עור ולקבל מרשם למשחות או קרמים המשלבות חומרים חזקים יותר, כמו שילוב עם רטין A."

 

 

האיזומד הוא קרם המכיל הידרוקינון היעיל להבהרת כתמי עור ופועל בדרך של עיכוב יצירת המלנין בעור.
במטרה להגיע לתוצאות אופטימיליות יש למרוח את הקרם פעמיים ביום, בוקר וערב במקומות בהם יש כתמים בצורה עקבית.
ההבהרה היא הדרגתית בהתאם לכל אישה, מה שעבד טוב אצל חברה שלך לא בטוח יעבוד אותו דבר גם אצלך, אולם חשוב מאוד במשך כל הטיפול לא להחשף לשמש, חשיפה לשמש תגרום להחמרת המצב ולהופעת אודם וגירוי על העור.
"אם אישה מגיעה אלי בקיץ בבקשה להתחיל טיפול, אומרת כהן באופן חד משמעי, אני אומרת לה לחזור בחורף, השמש היא האויב הכי גדול ולכן מי שמבקשת להתחיל טיפול, אל תפספסי את החורף לטיפול בכתמי הפיגמנטציה."

 


 

 

פקד cntrOutbrain
 
המייל נשלח בהצלחה
קרתה תקלה בשליחת המייל
המחירים בתוקף עד התאריך המצויין בכל מבצע או עד גמר המלאי, המוקדם מביניהם. הרשת שומרת לעצמה את הזכות להגביל את כמות הקנייה. אין כפל הטבות.
תיתכן שונות במחירי המוצר לפני הנחה בין חנויות הרשת ולפיכך, מקום בו לא מוצג מחיר לפני הנחה - יוצג המחיר על המוצר/בסמוך לו בכל אחת מחנויות הרשת.
5
למי לשלוח מייל:
תוכן ההודעה:
פרטי השולח:
למי לשלוח מייל:
קוד אימות:

אימייל לא חוקי
נא למלא קוד אימות
זיהוי קוד אימות נכשל
אימייל לא חוקי
נא למלא קוד אימות
 
 

יש לך חשבון פייסבוק? ניתן להירשם בקליק אחד. אחרת, מלא/י את הפרטים הבאים

יש לכם חשבון פייסבוק? השתמשו בו כדי להירשם לאתר

התחבר דרך פייסבוק
יש להזין מינימום 6 תווים מאותיות באנגלית או ספרות בלבד מייל לא חוקי שם פרטי לא חוקי (2 תווים ומעלה) נא להזין שם משפחה

סופר-פארם אישי - בסימון הקוביה הינך מסכימ/ה לקבל עדכונים באמצעות הדואר, הטלפון הסלולר והדיוור האלקטרוני על מבצעים וקופונים בסופר-פארם אשר הותאמו לך אישית בהתבסס על הרגלי הקניה והקניות הקודמות שלך ברשת סופר-פארם. לשם כך את/ה מסכימ/ה כי נשתמש גם במידע על כל הרכישות בסופר-פארם שתבצע/י מפעם לפעם באותם אמצעי התשלום בהם השתמשת במימוש המבצעים והקופונים. בנוסף, מפעם לפעם נשלח עדכונים והצעות כלליות. ההצטרפות לשירות הינה בחינם.

כתובת המייל שהזנת לא קיימת

המייל נשלח בהצלחה!

הקליק/י על הקישור במייל על מנת לאפס את סיסמתך.

יש להזין מינימום 6 
תווים בשדה סיסמה, 
אותיות באנגלית או ספרות בלבד

מייל לא חוקי

שם המשתמש או הסיסמה שגויים.

לכניסה אנא מלא/י את פרטיך מחדש.

קיימת בעיית התחברות אנא נסה/י מאוחר יותר
קרתה תקלה באיפוס הסיסמה אנא נסה/י מאוחר יותר

 הדוא"ל אינו רשום במערכת

הינך רשום/ה בפייסבוק אך לא במערכת סופר-פארם, אנא אשר/י מעבר לרישום פרטיך באתר
קרתה תקלה ברישום
אנא בדוק שאין חסימה של הדפדפן לפופאפים

הנך רשום/ה במערכת