שלום ,

 

שלום אורח/ת,

 
Click Pharm
 
קופונים
 
הרשמה לניוזלטר
 
ליייף סטייל

תיתכן שונות במחירי המוצר לפני

הנחה בין חנויות הרשת ולפיכך,

מקום בו לא מוצג מחיר לפני הנחה -

יוצג המחיר על המוצר/בסמוך לו בכל 

אחת מחנויות הרשת

איך לטפל בעור הפנים? מדריך טיפוח לגברים

בעיות רבות בעור משותפות לגברים ונשים, אבל יש כאלה שדווקא הגברים סובלים מהן יותר. למה הן מתפרצות ומה הטיפול היעיל?

 

מאת: רינה זיסמנוביץ  

 

גברים סובלים מבעיות עור שונות בדומה לנשים, אבל בנוסף הם סובלים מבעיות ייחודיות להם כמו גירויי עור ופצעונים כתוצאה מגילוח עור הפנים. למה זה קורה ואיך לטפל בבעיות הללו?

   

אקנה

מעבר למה שמקובל לחשוב ונהוג לתאר, תופעת האקנה יכולה להימשך גם הרבה מעבר לגיל ההתבגרות. ד"ר אלכס אלטס, מומחה ברפואת עור, מסביר כי ישנם גברים מבוגרים יחסית בגילאי 30,40,50 אשר סובלים מהתופעה הזאת הן מבחינה רפואית והן מבחינה אסתטית. הבעיה נובעת בעיקר כתוצאה מההשפעה ההורמונלית של ההורמון הגברי בשילוב הנטיות הגנטיות של הגבר.

 

מה אפשר לעשות?

שירלי קטרון, רוקחת סופר-פארם, מסבירה כי ישנם תכשירים שיעזרו לניקיון ולייבוש העור כמו: סבון דרמקס, תחליב ניקוי דרמדורון של וולדה המכיל שמן זית ושמן חמניות, אלפא קלין סקין של ד"ר עור, לדרמקס, סבון של ד"ר פישר, אקניל WASH, תרחיף לייבוש פצעי אקנה מסדרת גרין של המותג חלאבין, לייף פרופשיונל סבון לניקוי עמוק המכיל חומר אנטיספטי בשם כלורהקסידין ותמצית של שמן עץ התה, סבון צטאפיל ועוד.

 

במקרים שהתכשירים הללו לא עוזרים, מומלץ לגשת לרופא עור. בנוסף, אומר ד"ר אלטס, קיימות שיטות המבוססות על טכנולוגיות מתקדמות דוגמת מכשירי לייזר או מקורות אנרגיה אחרים, אשר מהווים גם הם כלי להתמודדות עם בעיית הפצעונים.

 
 
 
 

להקפיד לגלח עם כיוון השיער(צילום: index open)

 

פצעי גילוח

מדובר במצב עור שדומה לאקנה אבל נובע מסיבה אחרת. אלו הם פצעים לאחר גילוח שיכולים להוות בעיה אסתטית לא פחות משמעותית וגם לגרום להרגשה לא נעימה. 

 

ד"ר אלטס מסביר כי פעולת הגילוח כשלעצמה איננה מזיקה לעור. להיפך, מדובר בפעולת הסרה המגלה עור חלק וחדש. גברים המגלחים את פניהם, בדיוק כמו אנשים המשתמשים במסכות ופילינג, משפרים את טקסטורת עורם.

 

אחת הבעיות הנפוצות בעקבות גילוח היא צמיחת השערות מתחת לעור. הגורמים לכך הם חספוס של שיערה במקום שנחתכה או גילוח כנגד כיוון צמיחת השעון ואפילו גילוח צמוד מידי לעור. 

 

קצה שיערה חדשה איננה מזדקרת מבעד לזקיק אלא נשארת מתחת לפני שטח העור וכתוצאה עלולה לגרום לדלקת סביב הזקיק. מצב זה מתבטא בנפיחות אדומה, שיכולה להתפרש בטעות כאקנה. גילוח עלול להחמיר את התופעה עד כדי גרימת צלקת. 

 

מה אפשר לעשות?

לשטוף את הפנים במים חמימים ובנוסף, פעמיים עד שלוש בשבוע לנקות את הפנים כולל שפשוף קל להסרת התאים המתים ושחרור השערה התקועה. כמובן לא לשכוח לגלח עם כיוון צמיחת השיער ולא כנגדו.

 

אם כל זה לא עזר מומלץ להפסיק את הגילוח לפרק זמן מסוים או לגלח לעיתים רחוקות יותר. היעדר טיפול מתאים יגרום לבעיות עור כגון: חתכים, גירוי מסכין הגילוח, גירוד ועור מדמם ואפילו צמיחת שיער פנימה ומתחת לעור והופעת פצעונים. באופן כללי, מומלץ להקפיד להתגלח עם כיוון צמיחת השיער ולא כנגד , במיוחד בצוואר ומתחת לסנטר. 

 

מומלץ לנקות את הפנים באמצעות סבון שאינו מייבש או תחליב שאינו מכיל אלכוהול. בנוסף, יש למרוח קרם גילוח מרכך לפני הגילוח על מנת לעזור לתער הגילוח להחליק על העור.

 

 

קשקשים. התופעה מחמירה בעונות המעבר(צילום: shutterstock)  

 

קשקשים

הבעיה הנפוצה ביותר לגילאים 30+ ובמיוחד בעונה זאת של השנה היא הסבוריאה או בשמם הנפוץ הקשקשים. לדברי ד"ר אלטס כ-50% מהאוכלוסייה המבוגרת סובלים במידה כזו או אחרת מהתופעה, אשר מחמירה מאד בעונת המעבר ובחודשי החורף. 

 

הסבוריאה מתבטאת בדלקת עור כרונית המלווה באדמומיות ממוקדת או מפושטת, מכוסה קשקשים בעובי שונה. לפעמים גם מתלווה לתופעה זו תחושת גרד או צריבה. 

 

המקומות האופייניים להופעת הסבוריאה הם הקרקפת, אזור המצח, אפרכסות האוזניים, מרכז הפנים, סנטר וצדי האף. אבל גם בגב, בחזה, בין השכמות ואפילו במקומות אינטימיים יותר.

 

ההשלכות האסתטיות קשות – הקשקשים מלבינים את הכתפיים ואת הגב מסגירים את הבעיה ומהווים מפגע אסתטי של ממש. 

 

מה אפשר לעשות?

קטרון, רוקחת סופר-פארם, מסבירה כי יש כמה מוצרים שעשויים לעזור: סבוקלם - קרם לחות למצבים של אדמומיות וגרד, ד"ר עור - מבחר מוצרים הכוללים בין השאר סבון לניקוי, אל סבון, קרם לחות ושמפו לקרקפת, לקטופיל - קרם לחות לעור רגיש, גם שמפו ומסכה לשיער הטיפוליים "לקטופיל" נגד קשקשים מכילים שני רכיבים פעילים לטיפול בפטריות, בעלי יעילות מוכחת מחקרית להגנה מפני קשקשים. בנוסף, גם מגוון מוצרי "קמדיס".

 

המוצרים מבוססים על נוסחה ייחודית בעלת pH מאוזן, מכילים חומרי לחות איכותיים כגון חומצה לקטית, לקטוז ולקטווקס המטפלים בבעיית היובש וכן קומפלקס של סיליקון וויטמיניםB3 ו-B. 

  

לדברי ד"ר אלטס, בחלק ניכר מהמקרים החשיפה היומיומית לתכשירים מאפשרת שיפור במידה ניכרת ואף תגרום להעלמת הקשקשים לחלוטין. גם בפנים, במקרים קלים של סבוריאה אפשר להיעזר במכשירים דרמו-קוסמטיים שפותחו מיוחד למצבים האלה. 

  

מומלץ לנסות במשך מספר שבועות את הטיפולים הלא תרופתיים ובמידה והטיפולים לא מביאים לשיפור משמעותי, מומלץ להכניס את רופא העור לתמונה.

 

בכל מקרה, גם כאשר קיבלתם מהרופא המלצה לטיפול תרופתי מקומי, מדובר בטיפול מוגבל בזמן.

 

התקרחות

לאחר גיל 40 כמחצית מהגברים מראים סמני התקרחות בדרגות שונות. לעתים קרובות לתופעה זו נלוות השלכות אסתטיות ופסיכולוגיות ניכרות. גם במקרים האלה במיוחד אם מגיבים בזמן אפשר לנקוט צעדים טיפוליים, לשמור על הקיים, בחלק מהטיפולים אפשר לצפות גם לצמיחה מחודשת של השיער, אפילו במקומות שנשרו. 

 

מה אפשר לעשות?

מגוון הטיפולים כולל הן תכשירים קוסמטיים והן תכשירים תרופתיים לשימוש מקומי. קיים מגוון רחב של תכשירים פומיים לטיפול כגון ויטמינים, מינרלים, תוספי מזון או תרופות למריחה. 

 

ד"ר אלטס מסביר כי הזרקות של חומרים חיוניים לשיער ישירות לאזורים של ההתקרחות (טיפול רפואי בלבד). שימוש בטכנולוגיות  כמו לייזר, גלי רדיו וכדומה וכמובן שילוב בין טיפולים שונים, יכולים לעזור.

 

מי שמייחל להשגת תוצאות מיטביות, חייב להתחיל את הטיפול כמה שיותר מוקדם, זאת כיוון שעל אף הטיפולים החדשניים ופורצי הדרך, ההתקרחות הגברית הטיפוסית עודנה נחשבת לבלתי הפיכה. 

 

חשוב לזכור בעיקר שגם במקרים שנראים לפעמים כמקרים אבודים, תמיד אפשר לשקול השתלת שיער, שיכולה להוות פתרון למקרים בהם שיטות אחרות לא צפויות להביא את הפתרון המיוחל.

 

פקד cntrOutbrain
 
המייל נשלח בהצלחה
קרתה תקלה בשליחת המייל
המחירים בתוקף עד התאריך המצויין בכל מבצע או עד גמר המלאי, המוקדם מביניהם. הרשת שומרת לעצמה את הזכות להגביל את כמות הקנייה. אין כפל הטבות.
תיתכן שונות במחירי המוצר לפני הנחה בין חנויות הרשת ולפיכך, מקום בו לא מוצג מחיר לפני הנחה - יוצג המחיר על המוצר/בסמוך לו בכל אחת מחנויות הרשת.
5
למי לשלוח מייל:
תוכן ההודעה:
פרטי השולח:
למי לשלוח מייל:
קוד אימות:

אימייל לא חוקי
נא למלא קוד אימות
זיהוי קוד אימות נכשל
אימייל לא חוקי
נא למלא קוד אימות
 
 

יש לך חשבון פייסבוק? ניתן להירשם בקליק אחד. אחרת, מלא/י את הפרטים הבאים

יש לכם חשבון פייסבוק? השתמשו בו כדי להירשם לאתר

התחבר דרך פייסבוק
יש להזין מינימום 6 תווים מאותיות באנגלית או ספרות בלבד מייל לא חוקי שם פרטי לא חוקי (2 תווים ומעלה) נא להזין שם משפחה

סופר-פארם אישי - בסימון הקוביה הינך מסכימ/ה לקבל עדכונים באמצעות הדואר, הטלפון הסלולר והדיוור האלקטרוני על מבצעים וקופונים בסופר-פארם אשר הותאמו לך אישית בהתבסס על הרגלי הקניה והקניות הקודמות שלך ברשת סופר-פארם. לשם כך את/ה מסכימ/ה כי נשתמש גם במידע על כל הרכישות בסופר-פארם שתבצע/י מפעם לפעם באותם אמצעי התשלום בהם השתמשת במימוש המבצעים והקופונים. בנוסף, מפעם לפעם נשלח עדכונים והצעות כלליות. ההצטרפות לשירות הינה בחינם.

כתובת המייל שהזנת לא קיימת

המייל נשלח בהצלחה!

הקליק/י על הקישור במייל על מנת לאפס את סיסמתך.

יש להזין מינימום 6 
תווים בשדה סיסמה, 
אותיות באנגלית או ספרות בלבד

מייל לא חוקי

שם המשתמש או הסיסמה שגויים.

לכניסה אנא מלא/י את פרטיך מחדש.

קיימת בעיית התחברות אנא נסה/י מאוחר יותר
קרתה תקלה באיפוס הסיסמה אנא נסה/י מאוחר יותר

 הדוא"ל אינו רשום במערכת

הינך רשום/ה בפייסבוק אך לא במערכת סופר-פארם, אנא אשר/י מעבר לרישום פרטיך באתר
קרתה תקלה ברישום
אנא בדוק שאין חסימה של הדפדפן לפופאפים

הנך רשום/ה במערכת