שלום ,

 

שלום אורח/ת,

 
Click Pharm
 
קופונים
 
הרשמה לניוזלטר
 
ליייף סטייל

תיתכן שונות במחירי המוצר לפני

הנחה בין חנויות הרשת ולפיכך,

מקום בו לא מוצג מחיר לפני הנחה -

יוצג המחיר על המוצר/בסמוך לו בכל 

אחת מחנויות הרשת

חמישה דברים שלא בהכרח ידעתם על ביטוח תכולה

למה חשוב להעריך את שווי הבגדים כשעושים ביטוח תכולת דירה, איך קובעים כמה שווה הספה הישנה ומתי צריך להזמין הערכה מוסמכת: כל מה שכדאי לדעת כשמבטחים את הרכוש האישי

 

 

עונת הקיץ ועונת החגים הן עונות אותן מנצלים אנשים רבים ליציאה לחופשה בה הם עוזבים את בתיהם לתקופות ארוכות יחסית, ולכן אלו עונות בהן הפריצות לדירות ולבתים הופכות למטרידות יותר. לצד התדהמה והפחד שחשים אלו החוזרים לבית שנפרץ, הם צריכים גם להתמודד עם דברים יומיומיים כמו הצטיידות מחדש בכל החפצים שנגנבו מהם - הצטיידות שעשויה בקלות להסתכם בעשרות אלפי שקלים.

ניתן לבטח את תכולת הדירה בנפרד מביטוח המבנה ולהבטיח כי במקרה של פריצה, שריפה, רעידת אדמה או אסונות טבע נוספים – לפחות הדאגה לרכוש לא תהווה גורם נוסף ומעיק שיש להתמודד איתו.

מה חשוב לדעת לפני שרוכשים ביטוח תכולה?  

1. מה נכלל בהגדרה של תכולת דירה? באופן טבעי תכולת הדירה כוללת את מוצרי האלקטרוניקה של המבטח, התכשיטים, חפצי האמנות והריהוט. אך האם תחת הגדרה זו נכללים למשל ארונות המטבח וארונות קיר? ההגדרה של תכולת דירה, לצורך ביטוחה, מתייחסת לכל מה שאינו חלק בלתי נפרד מהמבנה. כך, תכולה אינה כוללת כל מה שצמוד למבנה באופן קבע כמו ארונות קיר, ארונות מטבח, דלתות, מעקים ועוד. לעומת זאת, תכולת דירה כן כוללת את מה שנמצא בחצר או בגינה של הדירה, אם ישנן כאלו, אך רק אם טיבם של אותם חפצים להיות במקומות אלו. אם, לדוגמא, המבטח הוציא לחצר מערכת סאונד והיא נגנבה – הפוליסה לא כוללת פיצוי על כך.

2. העריכו גם את שווי הבגדים והרהיטים: כשאנשים נדרשים להעריך את שווי הרכוש שלהם לצורך קביעת פוליסת ביטוח התכולה, הם נוטים להתייחס רק לחפצי הערך שברשותם – מוצרי חשמל ואלקטרוניקה ותכשיטים, ומתעלמים מהביגוד מהריהוט שלהם - וזו טעות.

במקרה של פריצה לדירה סביר להניח שהגנבים לא יטרחו לגנוב את בגדי הדיירים ואת הריהוט שלהם, אבל במקרה של שריפה, או הצפה למשל, עלול הרכוש כולו להינזק, ובמידה והמבטח לא כלל את שווי הביגוד והריהוט שלו – הוא יקבל פיצוי חלקי מאחר וסכום הביטוח גם הוא חלקי.

 

 

3. כמה שווה הספה שלקחתם מסבתא? סוגיה נוספת לה יש להתייחס בעת רכישת ביטוח תכולה, היא מה שווי הרכוש כאשר מדובר ברכוש שאינו חדש (וסביר להניח כי רובו כזה).  ביטוח הרכוש נעשה לפי ערך כינון המאפשר למבטח לבטח את התכולה לפי ערכה כחדשה, לכן גם סכום הביטוח הנדרש צריך שיחושב בערך כינון. הספה של סבתא נהרסה בשריפה? הביטוח יפצה לפי שווי של ספה חדשה מאותו סוג.

 

4. רוצים לבטח תכשיטים? הזמינו מעריך מוסמך: כאשר מדובר בדברי ערך כמו תכשיטים, מצלמות, שעונים, יצירות אמנות – אחריות חברת ביטוח מוגבלת. בעת ביטוח תכולה יש הגבלה של עד 10% מסכום ביטוח התכולה על חפצי ערך, אבל לא יותר מ-2% לשווי פריט. כך לדוגמא, אם התכולה כולה מוערכת ב-200 אלף שקל, יקבל המבוטח במקרה של גניבת חפצי הערך שברשותו פיצוי של עד 20 אלף שקל, גם אם שווי חפצי הערך גבוה בהרבה. כיצד ניתן לעקוף מכשלה זו? לבקש מחברת הביטוח שתשלח על חשבונה מעריך שיעריך את תכולת הדירה, לרבות דברי הערך, ואז חברת הביטוח עשויה לאשר את הביטוח במלואו (בכפוף לדרישות מיגון).

 5. האם יש כיסוי ביטוחי מחוץ לדירה? באופן מפתיע, מתברר כי התשובה לשאלה זו היא חיובית. אפשר להרחיב את הפוליסה ולכלול כיסוי ביטוחי מחוץ לדירה לבגדים, לתכשיטים ולחפצים אישיים, בשווי של עד 5% מסכום התכולה. בנושא זה ישנם מספר סייגים: הפוליסה אינה מכסה נזק שנגרם כתוצאה ממקרים של גניבה. כך לדוגמה, אם הילדים שהו בבית הסבתא והטאבלט שהביאו עימם נגנב, ולא כתוצאה מפריצה - הפוליסה לא תכסה את הנזק. כמו כן הפוליסה אינה מפצה על גניבת רכוש מרכב, או אם נגרם נזק לרכוש המבוטח בעת שהייה בחו"ל.

 

 

 

* הכיסויים והתנאים המחייבים הם אלו הרשומים בחוזה הביטוח בלבד.

* הכתבה הוכנה בסיוע סוכן ביטוח פיני ברומברג, סוכנות לביטוח בע"מ מקבוצת סופר-פארם.

 

 

פקד cntrOutbrain
 
המייל נשלח בהצלחה
קרתה תקלה בשליחת המייל
המחירים בתוקף עד התאריך המצויין בכל מבצע או עד גמר המלאי, המוקדם מביניהם. הרשת שומרת לעצמה את הזכות להגביל את כמות הקנייה. אין כפל הטבות.
תיתכן שונות במחירי המוצר לפני הנחה בין חנויות הרשת ולפיכך, מקום בו לא מוצג מחיר לפני הנחה - יוצג המחיר על המוצר/בסמוך לו בכל אחת מחנויות הרשת.
5
למי לשלוח מייל:
תוכן ההודעה:
פרטי השולח:
למי לשלוח מייל:
קוד אימות:

אימייל לא חוקי
נא למלא קוד אימות
זיהוי קוד אימות נכשל
אימייל לא חוקי
נא למלא קוד אימות
 
 

יש לך חשבון פייסבוק? ניתן להירשם בקליק אחד. אחרת, מלא/י את הפרטים הבאים

יש לכם חשבון פייסבוק? השתמשו בו כדי להירשם לאתר

התחבר דרך פייסבוק
יש להזין מינימום 6 תווים מאותיות באנגלית או ספרות בלבד מייל לא חוקי שם פרטי לא חוקי (2 תווים ומעלה) נא להזין שם משפחה

סופר-פארם אישי - בסימון הקוביה הינך מסכימ/ה לקבל עדכונים באמצעות הדואר, הטלפון הסלולר והדיוור האלקטרוני על מבצעים וקופונים בסופר-פארם אשר הותאמו לך אישית בהתבסס על הרגלי הקניה והקניות הקודמות שלך ברשת סופר-פארם. לשם כך את/ה מסכימ/ה כי נשתמש גם במידע על כל הרכישות בסופר-פארם שתבצע/י מפעם לפעם באותם אמצעי התשלום בהם השתמשת במימוש המבצעים והקופונים. בנוסף, מפעם לפעם נשלח עדכונים והצעות כלליות. ההצטרפות לשירות הינה בחינם.

כתובת המייל שהזנת לא קיימת

המייל נשלח בהצלחה!

הקליק/י על הקישור במייל על מנת לאפס את סיסמתך.

יש להזין מינימום 6 
תווים בשדה סיסמה, 
אותיות באנגלית או ספרות בלבד

מייל לא חוקי

שם המשתמש או הסיסמה שגויים.

לכניסה אנא מלא/י את פרטיך מחדש.

קיימת בעיית התחברות אנא נסה/י מאוחר יותר
קרתה תקלה באיפוס הסיסמה אנא נסה/י מאוחר יותר

 הדוא"ל אינו רשום במערכת

הינך רשום/ה בפייסבוק אך לא במערכת סופר-פארם, אנא אשר/י מעבר לרישום פרטיך באתר
קרתה תקלה ברישום
אנא בדוק שאין חסימה של הדפדפן לפופאפים

הנך רשום/ה במערכת