שלום ,

 

שלום אורח/ת,

 
Click Pharm
 
קופונים
 
הרשמה לניוזלטר
 
ליייף סטייל

תיתכן שונות במחירי המוצר לפני

הנחה בין חנויות הרשת ולפיכך,

מקום בו לא מוצג מחיר לפני הנחה -

יוצג המחיר על המוצר/בסמוך לו בכל 

אחת מחנויות הרשת

פיגמנטציה: הזמן לטפל זה עכשיו

הסתיו הוא זמן מצוין לשקם את העור מנזקי הקיץ, הבולטים שבהם הם כתמי הפיגמנטציה. ממה הם נובעים ומה אפשר לעשות נגדם? שאלנו וקיבלנו תשובות

גלי דודזון, סלונה

הקיץ אמנם נגמר, אבל הסימנים שהיא הותיר לנו על העור עדיין פה. רגע לפני שנכנס ליובש שמזג האוויר החורפי יביא איתו, זה בדיוק הזמן לעשות כל מה שאפשר על מנת למזער את נזקי העונה החמה.

התופעה העיקרית שרובנו סובלות ממנה לאחר הקיץ, ובכלל ככל שהשנים עוברות היא פיגמנטציה. במחקר שערך מותג הדרמו קוסמטיקה לה רוש-פוזה, נמצא ש-8 מתוך 10 נשים מתלוננות על הופעתם של סימנים כהים על העור.


אישה עם עור פנים נקי

 

מה זה בעצם אומר, איך אפשר לטפל או להקל ומה כדאי לעשות כדי לנימנע ממנה במידת האפשר?

פנינו לרפי פרחי, רוקח ומנהל מעבדת פרופשונל של סופר-פארם ולננסי יהרי, מנהלת ההדרכה הראשית של מותג הדרמוקוסמטיקה לה רוש-פוזה, כדי לקבל את כל התשובות הנחוצות.

 

מהי פיגמנטציה?

צבע העור שלנו מולד ונקבע בעיקר על ידי פיגמנט המלנין. ככל שייצור המלנין בתא נמוך יותר, כך הצבע שהוא מעניק חלש יותר ולהיפך.

המלנין נותן לנו גוון בסיסי לעור, אבל קיימים מצבים של שיבוש בייצור המלנין או יצור יתר ופיזור לא אחיד של המלנין הגורם לפיגמנטציה שבאה לידי ביטוי בכתמים כהים על העור.

ברוב המקרים לא מדובר בבעיה רפואית ואפשר לחיות עם פגמי פיגמנטציה בשלום, למעט ההפרעה האסתטית שהם מהווים בעיקר כשהם מופיעים על הפנים.

 

קלוז אפ עור פנים חלק

 

מהם הגורמים להיווצרות פיגמנטציה?

הגורמים להיווצרות פיגמנטציה יכולים להיות חיצוניים, למשל חשיפה לשמש (המלנין מגן על העור בעת החשיפה לשמש, ככל שהחשיפה רבה יותר ייצור המלנין יגדל וזה מה שמוביל למראה שזוף. אבל במידה ופיזור המלנין לא אחיד או משובש התוצאה תהיה כתמי עור כהים), שימוש בתרופות פוטו-סנסיטיביות, שימוש בהורמונים, דלקות בעור כמו אקנה, פצע או כוויה,  זיהום אויר ובמקרים מסויימים גם הסרת שיער בלייזר.

אבל ישנם גם גורמים פנימיים שיכולים לגרום לפיגמנטציה, בעיקר כשאנחנו חוות שינויים הורמונליים כמו הריון או גיל המעבר. לעתים גם למתח ולחוסר איזון תזונתי, יכולה להיות השפעה על היווצרות מוגברת של פיגמנטציה.

 

מי הן נשים שסובלות מפיגמנטציה?

בעיקר נשים צעירות המקבלות טיפולים הורמונליים, נשים בהריון, נשים עם דלקת בעור, קעקועים, או כוויות, נשים שנחשפו לשמש ללא מקדם הגנה (הנזקים מצטברים ויופיעו לרוב לקראת סוף שנות ה-30) ונשים מבוגרות בעלות עור דק וייצור יתר של מלנין.

לנשים בעלות עור כהה, יש נטייה גבוהה יותר ליצור פיגמנטציה הנובעת מאי סדירות הורמונלית. נשים בהירות עור יפתחו מהר יותר כתמי שמש.

 

איפה מופיעים כתמי הפיגמנטציה?

כתמים הורמונליים יופיעו בעיקר באזור המצח, מעל השפה העליונה, באף ובלחיים. כתמי השמש יופיעו בכל מקום שחשוף לשמש באופן קבוע – בפנים וגם באיזור המחשוף וכפות הידיים.

 

איך ניתן למנוע היווצרות פיגמנטציה ולהבהיר כתמים קיימים?

הגנה מהשמש

כמו בכל תחום, הטיפול הטוב ביותר מתחיל במניעה, לכן, חשוב מאוד להשתמש בהגנה מפני השמש בחורף כמו בקיץ, מהזריחה עד השקיעה. למרות המודעות ההולכת וגדלה נשים רבות עדיין יוצאות בשעות אחר הצהריים ללא מקדם הגנה ומוותרות עליו לחלוטין עם בוא הסתיו והחורף.

חשוב להדגיש – גם כשמדובר בפיגמנטציה על בסיס הורמונלי, קרינת השמש תחמיר אותה. כאשר אזורי הפיגמנטציה חשופים לקרני השמש, יצור המלנין בתאים גדל והכתמים מתכהים ומתרבים.

תכשירי הבהרה

רבים ממותגי הקוסמטיקה מציעים היום תכשירים ייעודיים לטיפול בפיגמנטציה שמספקים אפקט הבהרה ומובילים לגוון עור אחיד יותר.

התכשירים שניתן לרכוש בבתי מרקחת או במחלקות הקוסמטיקה ללא מרשם רופא מבוססים על מרכיבים שמאיטים את ייצור המלנין על ידי תאי העור, דוגמת רכיבים סותרי חמצון, אנזימים, חומצות עדינות כמו חומצה גליקולית וחומצה סליצלית, שנגזרות מוויטמינים A ו-E וחומרי הבהרה שמשיבים את האחידות לגוון העור. שימוש קבוע תוך שמירה על המנעות מוחלטת מחשיפה לשמש ללא מקדם הגנה, יוביל להבהרת הכתמים ולשיפור האחידות בגוון העור.

קלרינס, לה רוש, קליניק, לוריאל, לה פררי

 

קלרינס, סרום מישן פרפקשן | לה רוש-פוזה סרום מסדרת פימנטקלר | קליניק סרום EVEN BETTER OPTIMIZER | לוריאל פריז, ג’ל מקלף לטיפול לילי מקיף בקמטים ופגמנטציה | לה פררי, White Caviar Illuminating Pearl Infusion סרום לטיפול בכתמי פיגמנטציה. 

 

גרנייה, לנקסטר, ד"ר עור, קרליין

 

גרנייה, פיור פחם ג’ל ניקוי | לנקסטר, 365 ANTI DARK SPOT | ד”ר עור, סרום טיפולי לפיגמנטציה | קרליין, קרם הבהרה PURE C. 

 

אסתי לאודר ויובנה

 

אסתי לאודר, Enlighten Creme קרם הבהרה | יובנה, Juvelia Nutri-Restore קרם הבהרה

 

תכשירים במרשם

למצבים חמורים יותר ולאחר אבחון רפואי מפורט, ניתן לקבל מרשם מהרופא לתכשירים פעילים, חלקם ברקיחה אישית.

“מדובר בקרמים שנרקחים אצלנו על פי מרשם רופא, על סמך המינונים שהוא קובע לאחר האבחון”, מסביר רפי פרחי, רוקח בכיר ברשת סופר-פארם. “רוב הרופאים משתמשים בנוסחת אב שנקראת ‘נוסחת גליקמן’. הקרמים מכילים רכיבים פעילים שמפרקים הצטברויות של מלנין, גזרות של ויטמין A שחודורות עמוק לשכבת הדרמיס ומעודדות חלוקה של תאים צעירים וחדשים וחומצות פירות שעושות פילינג עדין לעור”.

 

פילינג ולייזר

אופציה נוספת היא שימוש בפילינג רפואי או טיפולי לייזר, בשני המקרים חובה לעבור ייעוץ רפואי מסודר לפני התחלת הטיפול ולבחור בבעלי מקצוע מנוסים ומיומנים, שכן טיפול לא נכון עלול להחמיר את הבעיה במקום לשפר את המצב.

 

פקד cntrOutbrain
 
המייל נשלח בהצלחה
קרתה תקלה בשליחת המייל
המחירים בתוקף עד התאריך המצויין בכל מבצע או עד גמר המלאי, המוקדם מביניהם. הרשת שומרת לעצמה את הזכות להגביל את כמות הקנייה. אין כפל הטבות.
תיתכן שונות במחירי המוצר לפני הנחה בין חנויות הרשת ולפיכך, מקום בו לא מוצג מחיר לפני הנחה - יוצג המחיר על המוצר/בסמוך לו בכל אחת מחנויות הרשת.
5
למי לשלוח מייל:
תוכן ההודעה:
פרטי השולח:
למי לשלוח מייל:
קוד אימות:

אימייל לא חוקי
נא למלא קוד אימות
זיהוי קוד אימות נכשל
אימייל לא חוקי
נא למלא קוד אימות
 
 

יש לך חשבון פייסבוק? ניתן להירשם בקליק אחד. אחרת, מלא/י את הפרטים הבאים

יש לכם חשבון פייסבוק? השתמשו בו כדי להירשם לאתר

התחבר דרך פייסבוק
יש להזין מינימום 6 תווים מאותיות באנגלית או ספרות בלבד מייל לא חוקי שם פרטי לא חוקי (2 תווים ומעלה) נא להזין שם משפחה

סופר-פארם אישי - בסימון הקוביה הינך מסכימ/ה לקבל עדכונים באמצעות הדואר, הטלפון הסלולר והדיוור האלקטרוני על מבצעים וקופונים בסופר-פארם אשר הותאמו לך אישית בהתבסס על הרגלי הקניה והקניות הקודמות שלך ברשת סופר-פארם. לשם כך את/ה מסכימ/ה כי נשתמש גם במידע על כל הרכישות בסופר-פארם שתבצע/י מפעם לפעם באותם אמצעי התשלום בהם השתמשת במימוש המבצעים והקופונים. בנוסף, מפעם לפעם נשלח עדכונים והצעות כלליות. ההצטרפות לשירות הינה בחינם.

כתובת המייל שהזנת לא קיימת

המייל נשלח בהצלחה!

הקליק/י על הקישור במייל על מנת לאפס את סיסמתך.

יש להזין מינימום 6 
תווים בשדה סיסמה, 
אותיות באנגלית או ספרות בלבד

מייל לא חוקי

שם המשתמש או הסיסמה שגויים.

לכניסה אנא מלא/י את פרטיך מחדש.

קיימת בעיית התחברות אנא נסה/י מאוחר יותר
קרתה תקלה באיפוס הסיסמה אנא נסה/י מאוחר יותר

 הדוא"ל אינו רשום במערכת

הינך רשום/ה בפייסבוק אך לא במערכת סופר-פארם, אנא אשר/י מעבר לרישום פרטיך באתר
קרתה תקלה ברישום
אנא בדוק שאין חסימה של הדפדפן לפופאפים

הנך רשום/ה במערכת