כשהנפש זקוקה לחיזוק

מצב רוח ירוד ואי שקט יכולים לעתים להיות קשורים גם בחוסרים תזונתיים. מומחי סופר-פארם מסייעים

כמעט כל אחד חווה בשלב מסוים בחייו מצב רוח ירוד ואי שקט. גם כאשר מדובר בתקופה קצרה, ולא בדיכאון המצריך טיפול מקצועי, חוסר אנרגיה ודכדוך אינן תחושות שקל להתמודד איתם.

מיטל אלנקוה, רוקחת אחראית ומנהלת סניף סופר-פארם רמת ישי, ממליצה בכל מקרה של מצב רוח ירוד לפנות לרופא המטפל כדי לשלול חוסר איזון של בלוטת התריס או גורמים פיזיולוגים אחרים, ולהסתייע במידת הצורך בטיפול תרופתי או בטיפול נפשי. כדאי גם לערוך בדיקות דם ולשלול מחסור בוויטמינים החיוניים לגופנו, היכולים לבוא לידי ביטוי בירידה באנרגיות ובמצב הרוח הכללי. במידה וקיים חוסר, יש להתייעץ עם רוקח או עם רופא כיצד להשלים את החוסרים.

ויטמיני B: ויטמינים אלו מסייעים בשמירה על מערכת העצבים ולפעילות נוירולוגית תקינה. הם מסייעים בהקלת מצבי דיכאון, בלבול, עצבנות ואי שקט. ניתן ליטול קומפלקס שיכיל את כל מגוון ויטמיני B או להתמקד בנטילת ויטמין B5 המתאים במיוחד לסיוע בהקלת מצבי אי שקט, חרדות ודיכאון.

אומגה 3: חומצות השומן אומגה 3, 6 ו-9 מעורבות במגוון רחב של תהליכים המתרחשים בגופנו וביניהם תפקודהמערכת העצבית, ולכן הן יכולות להקל על תסמינים הקשורים בדיכאון, שינויים במצב הרוח וחרדה.
צמחי מרפא לנשים בגיל המעבר: אחת התופעות הנלוות לגיל המעבר היא מצב רוח ירוד וחוסר שקט. אלנקוה מציינת כי נשים הסובלות מתופעות אלו יכולות ליטול ג'ינסנג אמריקאי, לו מייחסים סיוע בהרגעה במצבי אי שקט, חרדה ועצבנות. גם לקוהוש שחור ולדונג קוואי מייחסים סיוע והקלה בהתמודדות עם מצבי רוח הנובעים מגיל המעבר.

כמו כן ניתן להשתמש בפמינה פרו (של לייף), פורמולה (בטיפות) על בסיס צמחי מרפא, המכילה קוהוש שחור, שוש קירח, דונג קוואי ומליסה רפואית. זוהי פורמולה ייחודית המשפיעה על מנגנון הוויסות ההורמונאלי בגוף.

מצב רוח ירוד ואי שקט יכולים לעתים להיות קשורים גם בחוסרים תזונתיים. מומחי סופר-פארם מסייעים להחזיר את האיזון לגוף ולנפש

רילקס פרו של לייף: פורמולה (בטיפות) המכילה צמחי מרפא, ביניהם - פסיפלורה, עוזרר, כשותית, לבנדר, טיליה ומליסה. לפורמולה זו מייחסים השפעה מרגיעה וסיוע במצבים של חוסר שקט, מתח ועצבנות.

רודיולה: לצמח מייחסים השפעה חיובית על מצב הרוח. עם זאת, חשוב להתייעץ טרם השימוש עם הרופא המטפל, לשלילת הצורך בטיפול תרופתי או נפשי, וכן לבחינת אפשרות נטילת הצמח במקביל לטיפול תרופתי.

צמחי באך: המפורסם שבהם נקרא רסקיו, לו מייחסים יכולות סיוע בעיקר במצבי מתח ולחץ. רסקיו מגיע בצורה של ספריי, טיפות, סוכריות ומסטיקים.

בנוסף ניתן להתייעץ עם רוקח לגבי מוצרים הומיאופתים.

 

לתוספי המזון הנזכרים לא אושרה התוויה רפואית על-ידי משרד הבריאות, התוספים אינם מתיימרים לרפא או למנוע מחלה כלשהי, ומומלץ בכל מקרה להתייעץ עם רופא בכל בעיה בריאותית לפני השימוש בהם.