התוספים שיסייעו לאזן את הכולסטרול

מה קורה כשרמות הכולסטרול הרע לא יורדות, גם לאחר טיפול תרופתי? כדאי לשקול צריכת פיטוסטרולים - הכולסטרול הטבעי שמקורו בצומח
מאת: רינה זיסמנוביץ,  פורסם במקור: ynet
 
האם יש שיטה מושלמת להורדת רמת הכולסטרול בדם? כנראה שהתשובה הנכונה תהיה שילוב של כמה דברים יחד: תזונה נכונה, אורח חיים בריא, תרופות (אם יש צורך) וגם תוספי תזונה שעוזרים להוריד את רמות הכולסטרול, למשל כאלה שמכילים פיטוסטרולים - רכיבים טבעיים שמקורם בצומח.
 
הפיטוסטרולים דומים במבנה הכימי שלהם לכולסטרול, ולכן מכונים "הכולסטרול של עולם הצומח", אבל למרות זאת הם אינם מיוצרים על ידי תאי גוף האדם והמקור היחיד שלהם הוא המזון. ניתן למצוא אותם בכמויות קטנות מאוד בפירות וירקות, אגוזים ושקדים, ובכמויות גבוהות יותר בכמה סוגי דגנים (חיטה מלאה, שיפון מלא) ושמנים (שמן סומסום, שמן תירס).
  
איך הם פועלים?
הפיטוסטרולים מעכבים את ספיגת הכולסטרול מהמעיים ועל ידי כך גורמים שפחות כולסטרול נספג ורמות הכולסטרול ה"רע", LDL יורדות. מחקר שבדקו את יעילות הפיטוסטרולים הראו כי כתוסף תזונה הם יכולים להוריד את רמות הכולסטרול LDL עד ל-15%. 
 
למי הם מתאימים?
קובי כהן, רוקח סופר -פארם מסביר: "הפיטוסטרולים יכולים להתאים לאנשים עם רמות כולסטרול "רע" גבולי, שלא מקבלים עדיין טיפול תרופתי ומעוניינים לטפל ברמות הכולסטרול שלהם באופן טבעי. הם יתאימו גם לאנשים שכן מקבלים טיפול תרופתי להורדת רמות כולסטרול בדם אולם לא מצליחים להגיע לרמות כולסטרול רצויות על אף הטיפול. בכל מקרה, הם בטוחים לשימוש, גם לחולי סוכרת". 
 
כהן מדגיש כי הפיטוסטרולים הם לא במקום התרופות להורדת כולסטרול, אלא כשמשלימים לטיפול התרופתי הנדרש. מומלץ להיוועץ ברופא לפני נטילתם.
 
מהי הכמות המומלצת ליום?
מחקרים מראים כי התזונה המערבית הטיפוסית מכילה כ-150 מ"ג עד 350 מ"ג פיטוסטרולים ביום. על פי המלצות ארגוני בריאות בעולם, הכמות האופטמלית היא כ-2 גרם ביום.
     
"בארץ קיימים כמה תוספי תזונה המכילים פיטוסטרולים. חלקם מכילים פיטוסטרולים בלבד בעוד שהשאר מכילים תרכובות נוספות כגון אומגה 3", אומר כהן ומסביר: "פיטוסטרולים מוגדרים כבטוחים לשימוש עם מעט תופעות לוואי.
 
"כהן מסביר איך הם קיבלו את שמם: "פיטוסטרולים הם, כאמור, שם כולל לסטרולים וסטנולים ממקור צמחי הנמצאים באופן טבעי בפירות, ירקות, אגוזים ודגנים, אבל לא נמצאים במקורות מהחי. בגלל שהם בעלי מבנה כימי הדומה לכולסטרול, אבל שייכים לעולם הצומח קיבלו את התחילית "פיטו" (צומח בלועזית) במקום המילה "כול" ( chole= מרה בלועזית).
  
לדבריו, הם נכנסו לשימוש בראשונה בשנות ה-50, כאשר חברת אלי לילי שווקה תכשיר בשם Cytellin שהכיל את הסטרול Sitosterol. בשל מסיסותו הנמוכה במים  נדרשה צריכה מוגברת של התכשיר על מנת לקבל תוצאות יעילות ולכן התכשיר לא הצליח ושיווקו הופסק. בשנות ה-90 שופרה מסיסותו במים והוא חזר לשווק כרכיב ביוגורטים ותוספי תזונה למיניהם.
 
לתוספי המזון הנזכרים לא אושרה התוויה רפואית על-ידי משרד הבריאות, התוספים אינם מתיימרים לרפא או למנוע מחלה כלשהי, ומומלץ בכל מקרה להתייעץ עם רופא בכל בעיה בריאותית לפני השימוש בהם.