יוצאים מארון התבלינים

כורכום, חילבה, ג'ינג'ר, שום ושמן אורגנו פראי הם לא רק תבלינים פופולריים, אלא גם צמחים העשויים לסייע בהתמודדות עם תסמיני מחלות שונות

בשנים האחרונות ההכרה כי לתבלינים שונים, שחלקם קיימים בכל מטבח, יש סגולות העשויות לסייע בהתמודדות עם תסמיני בעיות רפואיות שונות - הופכת לנפוצה יותר ויותר.

מה הם אותם תבלינים ואיך הם עשויים לסייע לנו?

כורכום: התבלין הכתמתם הפך בשנים האחרונות לפופולרי ביותר בקרב חסידי הרפואה המונעת. אסנת בוברוב, דיאטנית לייף ברשת סופר-פארם, מזכירה כי הכורכום מצוי בשימוש ברפואה ההודית והסינית מזה שנים רבות. "לטענתם הכורכום הוא צמח בעל השפעה מעוררת, שמסייע בשיפור זרימת דם ובהגברת האנרגיה. כמו כן הוא נתפס כמסייע לפעילות המערכת החיסונית וכמסייע בהתמודדות עם בעיות במערכת העיכול ", היא אומרת.

החומר הפעיל בכורכום נקרא כורכומין, ובשנים האחרונות נעשים מחקרים שמטרתם בחינת ההשפעות הרפואיות של חומר זה. " לאחרונה נבדקת ההשפעה של כורכומין על מצב רוח ירוד. עדיין אין תוצאות חד משמעיות, אבל ישנה השערה כי הוא מצליח לשמור על קשרים בין נוירונים ואפילו לתמוך בשגשוג של קשרים נוספים", מציינת בוברוב.

איריס כהן מעין, רוקחת אחראית ומנהלת סניף ברשת סופר-פארם, מציינת כי חברות רבות מציעות כיום כורכום כתוסף מזון. "אם התוסף מכיל פפרין - החומר הפעיל שבפלפל שחור, המגביר את הספיגה של הכורכום - מומלץ להתייעץ עם רופא או רוקח לפני נטילתו, מכיוון שלחומר זה עשויות להיות אינטראקציות מסוימות עם תרופות שונות, במינונים שונים", היא אומרת. בין היצרניות המציעות כורכום כתוסף מזון נמצאות אלטמן, המציעה את הכורכום גם בתמצית; סופהרב של סוגלאר; סודות המזרח המציעה גם כורכום עם שום; וחברת תרימה המציעה גם משחה המכילה כורכום ועשויה להקל על תסמיני דלקות.

שמן אורגנו פראי: שמן אורגנו פראי, המופק מהצמח אזוב מצוי, המוכר לחובבי האוכל האיטלקי, הפך גם הוא לפופולרי מחוץ למטבח. "היפוקרטס ציין את שמן האורגנו הפראי כמסייע בהתמודדות עם בעיות הקשורות למערכת העיכול ולמערכת הנשימה", מציינת בוברוב, "החומרים הפעילים בו מסייעים על פי הרפואה העממית בהתמודדות עם תסמינים שנגרמים כתוצאה מזיהומים".

השימוש בשמן האורגנו הפראי, מציינת בוברוב, הוא על ידי מיצוי שלו. עבור מי שמעדיפים לצרוך אותו כתוסף, מציעה חברת סולגאר כמוסות של שמן אורגנו פראי.

חילבה: שימוש בחילבה כצמח תבלין נפוץ במטבחים רבים ברחבי העולם. התבלין, המופק מצמח שנקרא הגרגרנית היוונית, נחשב ברפואה הסינית כמסייע בהתמודדות עם בעיות במערכת השתן,   בעיות במערכת הרבייה, וכאבי בטן. בישראל, נחשב החילבה כמסייע בהתמודדות עם תסמיני הסוכרת. "מחקר שנעשה לגבי השפעות החילבה הראה שתבלין זה מסייע בהקלת תסמיני סוכרת", אומרת בוברוב.

כהן מעין מוסיפה כי החברות אלטמן, הדס וסולגאר מציעות את החילבה כתוסף מזון. "תבלין נוסף שנחשב כמסייע בהקלת תסמיני סוכרת הוא הקינמון, אותו מציעה חברת סולגאר בצורה של כמוסות", היא אומרת.

שום: הצמח בעל הריח והטעם הדומיננטי נחשב מזה שנים לא מעטות כמסייע בהתמודדות עם תסמיני מחלות שונות. "בשום יש חומצת אמינו הנקראת אליצין שמשתחררת כאשר מועכים אותו. האליצין הוא נוגד חימצון חזק מאוד ונחשב כמסייע בהאטת תהליכי הזדקנות. במקביל, האליצין רגיש לאור ולחום, וחשיפה שלו לגורמים אלו יכולה לפגוע ביכולת נוגדת החימצון שלו", מסבירה בוברוב, "חשוב להקפיד כאשר צורכים שום שהוא יהיה עדיין ארומטי ולהיזהר מבישול או טיגון ממושך. מאותה הסיבה, לא רצוי להשתמש בשום ישן".

את השום ניתן לצרוך בכמוסות, והוא מוצע כתוסף מזון על ידי כל היצרנים המובילים: לייף, אלטמן, סולגאר ופלוריש.

ג'ינג'ר: צמח זה אף הוא מוכר שנים רבות ברפואת המזרח. "הג'ינג'ר נתפס כמסייע בהתמודדות עם בעיות הקשורות במערכת העיכול (בחילות, הקאות, כאבי בטן, שלשולים) ", אומרת בוברוב, "הג'ינג'ר מכיל שמנים נדיפים ארומטיים שההשפעה שלהם ממריצה את מערכת העיכול ומסייעת בהורדת לחץ דם. ריכוז החומרים הפעילים עולה בייבוש, ולכן עבור חלק מפעולות הג'ינג'ר, הייבוש דווקא מסייע - כמו במקרה של הורדת לחץ דם והמרצת פעילות מערכת העיכול. אולם, ליכולתו של הג'ינג'ר לסייע בהתמודדות עם כאבים הייבוש אינו מועיל ואף מפחית את האפקטיביות בהורדת לחץ דם. לכן, שילוב של ג'ינג'ר טרי וג'ינג'ר מיובש עשוי להיות מגוון ומועיל יותר".

כהן מעין מזכירה כי הג'ינג'ר נתפס כמסייע בהתמודדות עם בחילות היריון. "ניתן לצרוך אתו בכמוסות, או בטבליות מציצה אותן קל יותר לצרוך כשסובלים מבחילות", היא אומרת. כך, מציעה חברת תפוח את גרבידול– כמוסות או טבליות המכילות ג'ינג'ר וויטמין B6, הנתפס אף הוא כמסייע בהתמודדות עם בחילות. כמוסות המכילות ג'ינג'ר וויטמין B6 מציעות גם סופהרב של סוגלאר ואלטמן.