מלא (יתרונות) כרימון

הוא מכיל נוגדי חמצון ובעל השפעה מיטיבה על העור: כל יתרונות הפרי האדום

הרימון בורך בשפע סגולות – ואין פלא, אם כן, שהוא נמנה בין שבעת המינים ונהנה מחשיבות רבה במסורת היהודית. הפרי האדום והיפה, שהודות לצבעו ושפע זרעיו מסמל מתיקות ופריון, נפוץ בישראל ובמזרח התיכון וגדל באזור זה אלפי שנים. ברפואה הסינית נהוג לעשות שימוש ברימון במקרים של פצעים וזיהומים שונים. כיום, מתקיימים גם מחקרים הבוחנים באופן מדעי את יתרונותיו.

אליעז רז, רוקח בכיר בסופר-פארם, מסביר כי הרימון עשיר מאוד בנוגדי חמצון - חומרים המנטרלים את הנזקים שהרדיקלים החופשיים מסבים לגוף. "העיקריים שבהם נקראים פוניקלגין וחומצה פוניצית, והם נוגדי חמצון עוצמתיים", אומר רז, "מחקרים אקדמיים על הרימון הנערכים ברחבי העולם בוחנים עוד ועוד תועלות תאורטיות שלו עבורנו, כמו איזון הכולסטרול בגוף".

לדברי רז, "מעבר ליתרונות של הרימון המעסיקים את המדע, בשנים האחרונות בודקים כיוונים חדשים – כמו למשל, השפעתו על לחץ הדם ורמות הסוכר בדם".

ביניים: עשיר בוויטמין C וחומצה פולית

מבחינה תזונתית, אומר רז, הרימון עשיר מאוד בוויטמין C: "אם אוכלים כוס מלאה בזרעי רימון מקבלים 20% אחוז מהצריכה היומית המומלצת של ויטמין C וחומצה פולית. בנוסף, זהו פרי עשיר בסיבים תזונתיים, המסייעים בפעילות מערכת העיכול".

מיץ הרימונים נחשב בריא מאוד אף הוא, ומומלץ לשתות אותו במהלך עונת הרימונים. "מומלץ גם לשתות את המיץ בעונת ההבשלה של הרימון, שהיא הסתיו", אומר רז, "עם זאת, מאחר שמיץ הרימון עפיץ ופעיל מאוד, הוא עלול לגרום יובש בפה ותחושה לא נעימה במערכת העיכול אם שותים אותו על קיבה ריקה – ולכן מומלץ לשתות אותו יחד עם הארוחה".

בנוסף, מזרעי הרימון מפיקים את שמן זרעי הרימון, המאפשר להוסיף את יתרונות הפרי לקרמים שונים. השמן עשוי לשפר את מרקם העור והמראה שלו, וכן הוא מסייע בהרגעת גירויים שונים.

בין המוצרים העושים שימוש ביתרונות הרימון ניתן למצוא את סדרת התכשירים וולדה רימונים הכוללת מוצרי טיפוח לגוף ולפנים, המתבססים על שמן זרעי הרימון; לבידו משווקת את סדרת רימונים פרי הדר, העושה שימוש בשמן זרעי רימון וברכיבים של פירות הדר בקרמים שונים, בסרום, במי פנים ועוד; ואילו לשביט יש את סדרת רימונים ובה קרם לחות, ג'ל לניקוי וקרם פנים ללילה.