אני סובלת מנשירת שיער. איך אפשר לחזק אותו?

לפני שבוחרים טיפול, מומלץ לשלול גורמים בריאותיים כגון חוסר איזון של בלוטת התריס ולערוך בדיקות דם מקיפות. כטיפול חיצוני, כדאי לבחור בשמפו שמאזן את הקרקפת כגון שמפו סרפד רוזמרין (קמילוטרקט, סטרונג הייר , מורז ועוד) או לבחור בשמפו ואמפולות של חברת פיטו. אפשר לשלב גם תוספי תזונה, אך חשוב לזכור שדרושה סבלנות והתמדה מאחר ומחזור חיים של שערה הוא בן 3-6 חודשים. התוספים הפופולריים ביותר הם מולטי ויטמין בדגש על אבץ, סלניום וחומצות אמינו החשובות לחיזוק השיער כמו סטרונג הייר של לייף או רוטס HR של אלטמן.

למה משרד הבריאות ממליץ לתת לתינוקות ויטמין D?

ויטמין D מסייע בהטמעת הסידן והזרחן בעצמות. לפיכך המלצת משרד הבריאות היא לתת לכל יילוד 2 טיפות ויטמין D (סה"כ 400 יחידות בינלאומיות) ליום עד גיל שנה לפחות.

האם יש דרכים טבעיות להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז?

קיימים שני תוספים פופולריים לסיוע בהתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז: ZOOM של חברת טבע המכיל פוספטידיל סרין, שהיא חומצה אמינית וחומצות שומן מסוג EPA ו-DHA (אומגה 3). השני הוא ריכוזית, שהינו תערובת תמציות צמחים בסירופ.

אני מתכננת להיכנס להיריון, מתי כדאי להתחיל לקחת חומצה פולית?

חומצה פולית חשובה במיוחד בשלושת החודשים שלפני ההריון ובשלושת חודשי ההיריון הראשונים, שכן היא מורידה באופן משמעותי (עד 70%) את הסיכון למומים בתעלה העצבית של העובר. משרד הבריאות ממליץ להתחיל ליטול חומצה פולית כשלושה חודשים לפני הכניסה להיריון, וכן להמשיך ולהשתמש בחומצה פולית גם בהמשך ההריון, לצורך התפתחות העובר וגדילתו הנאותה ולמניעה אנמיה אצל האישה.

הילד שלי לא מוכן לגעת בירקות. איך אפשר להשלים את הוויטמינים שחסרים?

יש להיבדק אצל רופא במטרה לברר מהן ההשלמות הנדרשות. בהתייעצות עם הרופא יש להתאים את התוסף הרלבנטי לגיל הילד, משקלו ולצורת הנטילה המועדפת של התוסף – זו שההיענות של הילד אליה תהיה הגבוהה ביותר. ישנם מולטי ויטמינים המיועדים לילדים ומגיעים בצורות נטילה שונות: סירופ, דובונים מג'ל, שוקולד חרובים ועוד.

איך אפשר לסייע לחיזוק המערכת החיסונית ולהקל על תסמיני החורף?

ניתן לסייע לחיזוק המערכת החיסונית באמצעות תוספים המכילים ויטמין סי ואבץ. צמחים כגון סמבוק שחור, אכיניציאה ופרופוליס נחשבים גם כמסייעים לתהליך. ניתן ליטול אותם לחוד או בפורמולות משולבות (פרוטק של אלטמן, חיזוקית של הדס, סמבוכול ועוד). ניתן ליטול אותם באופן קבוע כל החורף 1-2 טבליות ביום. אופציה נוספת היא מוצרים הומאופטיים (למשל הומאיפלו או אוסילוקוקסינום) המיועדים להקלה בתסמיני התקררות. חשוב להדגיש שיש להתאים את סוג התוסף לגילו ולמצבו הבריאותי של המטופל, ומומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל.

אני טבעונית כבר שנתיים. על מה כדאי להקפיד בתזונה שלי?

לאנשים המאמצים תזונה טבעונית כדרך חיים עלולים להיות חוסרים בעיקר בברזל ובסידן, שמצויים בבשר, בעוף ובמוצרי חלב. מוצע לטבעוניים לבחון את הרכב הוויטמינים בתוך היצע המולטי ויטמינים הרחב על מנת לבחור בתכשיר המתאים להם ביותר. במקרה של טבעונות מומלץ לשקול תוספת של ברזל, סידן ו-B12 שמגיעים כתוספים נפרדים, וכל אחד מהם מכיל כמות מקסימאלית של חומר פעיל. בכל מקרה, בבואנו לבחור מולטי ויטמין מומלץ לערוך בדיקות דם (בהפניית רופא) על מנת לבדוק האם ישנם חוסרים מיוחדים שכדאי לשים עליהם דגש.

בני מתגייס בקרוב לצה"ל. האם יש ויטמינים שכדאי שיוסיף לתפריט?

אם התזונה של המתגייס מאוזנת ומגוונת ומדובר בצעיר בריא אין צורך בתוספת מיוחדת. אם בכל זאת רוצים להבטיח כיסוי נוסף, ניתן ליטול מולטי ויטמין המיועד לצעירים ומכיל הרכב של ויטמינים ומינרלים המותאם לגילם.

איך אפשר להקל על תסמינים של פטרייה בנרתיק שחוזרת בקביעות?

פטרייה בנרתיק מצליחה לשגשג כאשר הפלורה של החיידקים הטובים בנרתיק אינה מאוזנת. להקלה, ניתן ליטול פרוביוטיקה המכילה זני חיידקים טובים המותאמים לנרתיק (פרוביוטיקה לנשים של לייף, פלורג'ין, פרוביוטיקה פמינה של אלטמן ועוד) בכדורים לבליעה או בנרות בהחדרה לנרתיק. ניתן להשתמש בשטיפות המיועדות להקלה במצבים של פטרייה בנרתיק ואשר מכילות רכיבים אנטי פטרייתים (שטיפה אינטימית של פרופשיונל או של שביט על בסיס שמן עץ התה). בכל מקרה, מומלץ להתייעץ בנושא זה גם עם הרופא המטפל.

איך סיבים תזונתיים עוזרים להקלה על הפרעות עיכול וגזים?

סיבים תזונתיים מסייעים לפעילות סדירה של מערכת העיכול. כשהסיבים באים במגע עם מים הם מתנפחים ומתחילים בהנעת מערכת העיכול ובכך מעניקים תחושת שובע, כמו גם תורמים ליציאות סדירות. לאנשים הסובלים מגזים מומלץ לשלב גם פרוביוטיקה ואנזימי עיכול המסייעים בפירוק של המזון והפחתת נפיחות וגזים.

שלח
שאלתך נשלחה בהצלחה